Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím
Technický dozor investora na Vaší straně!
Zpět do kategorie: Společnost

Začátek společnosti lze vnímat od roku 1983, kdy jeden ze společníků začal výzkumem a vývojem monolitické střešní kompozice TEVISTYR. Po čtyřech letech práce bylo Úřadem pro objevy a vynálezy v Praze na tuto technologii uděleno autorské osvědčení a později několik patentů. Firma byla založena v roce 1987 a zabývala se drobnými opravami plochých střech. Pro uvedení na trh musela technologie TEVISTYR projít komplexními zkouškami, aby zjištěné hodnoty mohly být použity v technických listech a propagačních materiálech. Po roce 1989 po změně společenských poměrů a vzniku nových zákonů se změnila právní forma a rozsah nabízených služeb firmy. Kromě zhotovitelské činnosti v oblasti termoizolačních a hydroizolačních konstrukcí staveb jsme rozšířili nabídku o inženýrskou činnost v investiční výstavbě na poli komplexní bytové výstavby, to znamená výstavby bytů, občanské vybavenosti (školy, zdravotnícká střediska, kulturní domy, obchodní střediska, domy služeb, ...) a technické vybavenosti (trafostanice, kotelny, výměníkové stanice, ...) včetně inženýrských sítí. Od roku 1987 pracovala firma pod názvem TEVISTYR, od roku 1992 TEHYKON, s.r.o.  

Název společnosti vznikl jako zkratka její náplně -      TErmoizolační        HYdroizolační          KONstrukce.

V roce 2003 dostala společnost dnešní podobu po vstupu nového společníka do firmy s obchodním názvem TEHYKON Brno, s.r.o. V této podobě společnost pracuje do dnešní doby.

 

kontakt

TEHYKON Brno, s.r.o.,
Sochorova 23, 616 00 Brno
telefon

+420 604 991 999
+420 603 182 705